Wykonywanie profilaktycznych badań krwi to prosty i skuteczny sposób na kontrolowanie swojego stanu zdrowia i szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Podstawowe badania powinny być wykonywane raz do roku. Dają one pogląd na ogólny stan zdrowia i mogą uchronić od długoletniego leczenia.

Podstawowa diagnostyka krwi

Do najbardziej popularnego badania należy morfologia. Jest ona jednym z najszybszych sposobów na uzyskanie informacji o ogólnej kondycji organizmu i to właśnie od niej powinniśmy zacząć. Wynik dostępny jest najczęściej jeszcze tego samego dnia, a parametry w nim zawarte pomagają wykluczyć najczęstsze choroby i wytyczyć kierunek dalszej diagnostyki. Zawyżone lub zaniżone poszczególne wskaźniki na badaniu morfologicznym mogą wskazywać na przewlekłe choroby, infekcję bakteryjną lub wirusową czy stan zapalny w organizmie. Odpowiednia interpretacja wyników wraz z dodatkowymi objawami takimi jak np. przemęczenie czy ból głowy może pomóc określić lekarzowi kierunek dalszych badań i wykluczyć bądź potwierdzić stawianą hipotezę. Diagnostyka jest bardzo ważna aby zachować dobrą kondycję organizmu.

Zapisywanie na dodatkowe badania – czy to ma sens?

Dodatkowym badaniem, z badań profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia, które warto wykonać przy morfologii jest OB oraz CRP. Te dwa parametry mówią o stanach zapalnych w organizmie. Kolejnym ważnym elementem jest badanie hormonu tarczycy, który sprawdza się mierząc poziom TSH oraz FT4. Z dodatkowych badań warto zmierzyć także poziom glukozy, który pomaga wykluczyć cukrzycę oraz wykonać próby wątrobowe. Cały pakiet badań można wykonać podczas jednego pobierania krwi w laboratorium. Dostęp do wyników możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Laboratoria diagnostyka udostępniają wyniki na stronie, W celu wykonania badań po prostu wybierz się do jednej z placówek w twojej okolicy. Zachęca się także do skorzystania z gotowych pakietów, akcji profilaktycznych w zakresie ochrony zdrowia, które często są dużo korzystniejsze niż wykupowanie pojedynczych badań. Aby być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowej ofercie badań nt akcji profilaktycznych warto zapisać się do newslettera. Wtedy na twoją skrzynkę będą trafiać informacje dotyczące usług i nowości.

Testy na koronawirusa w Warszawie

Infekcja samym wirusem SARS-CoV-2 może prowadzić do choroby COVID-19. Aby wykluczyć lub potwierdzić aktywne zakażenie należy przeprowadzić wymaz z dróg oddechowych za pomocą testu RT-PCR. Po co więc wykonywać badania serologiczne? Istnieje gotowy pakiet badań, który określa od razu dwie klasy IgG oraz IgM https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawirus-sars-cov-2-panel-przeciwcial-igm-i-igg-polilosciowo/. Takie badanie daje nam obraz o przebytej chorobie i uzyskanych ewentualnych przeciwciałach. Wynik podwójnie ujemny informuje o braku kontaktu z wirusem w przeszłości, jednak nie wyklucza aktualnego braku infekcji. Wynik dodatni parametru IgM może świadczyć o wczesnej fazie infekcji. W celu weryfikacji zaleca się wtedy przeprowadzenie dodatkowego badania weryfikacyjnego w postaci testu RT-PCR. Wynik dodatni w klasie IgG bez dodatniego IgM świadczy o tym, że infekcja nastąpiła dawno, co może świadczyć o nabyciu odporności.

Badania profilaktyczne dla każdego – gotowy pakiet

Jeżeli zależy nam na całościowym sprawdzeniu stanu naszego organizmu warto zdecydować się na pakiet, który zawiera wszelkie niezbędne badania do oceny jego stanu. Aby uzyskać panoramiczny obraz organizmu warto wybrać pakiet MAXIMUM: https://diag.pl/sklep/pakiety/e-pakiet-dla-kazdego-maksimum/. W jego skład wchodzą badania, które pozwalają wykryć stan zapalny w organizmie, zburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia gospodarki wapniowej, poziom elektrolitów oraz żelaza. Określają także metabolizm białek tłuszczów i węglowodanów, co może ukazać zaburzenia w przemianie materii. W pakiecie tym wykonywane są także badania diagnozujące podstawowe narządy takie jak: wątroba, nerki, tarczyca, trzustka, a także układ kostny i układ pokarmowy. W tym pakiecie zawarte są także badania diagnozujące zagrożenie miażdżycą, chorobami serca i naczyń oraz nadciśnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *