5 najdziwniejszych dyscyplin sportowych

0
5 najdziwniejszych dyscyplin sportowych

Nie tylko siatkówka czy piłka nożna przynoszą dużo rozrywki i sportowych emocji. W różnych zakątkach świata uprawia się dyscypliny sportowe, o których najprawdopodobniej nie miałeś nawet pojęcia.

Poniżej znajduje się 5 przykładów najbardziej nietypowych dyscyplin sportowych, jakie zostały do tej pory wymyślone:

  1. Sepak Takraw

Ta drużynowa dyscyplina to nic innego jak połączenie piłki nożnej z siatkówką, niezwykle popularna i szybko rozwijająca się w Azji południowo-wschodniej. W grze biorą udział dwa trzyosobowe zespoły, a cała gra odbywa się na boisku do siatkówki. Podobnie jak w siatkówce zawodnicy mają prawo do trzykrotnego odbicia piłki, jednak nie mogą do tego celu użyć rąk.

Sepak Takraw w Tajlandii uważany jest za sport narodowy.

  1. Toe Wrestling

Jak można się domyślić po nazwie dyscypliny ma ona związek z zapasami. Ale jakimi! Zawody polegają na siłowaniu się z przeciwnikiem na duże palce u stóp. Ta nietypowa konkurencja ostatnimi czasy stała się niezwykle popularna w Wielkiej Brytanii. Cieszy się dużym zainteresowanie nie tylko mężczyzn, lecz również kobiet.

  1. Ekstremalne prasowanie

Specyficzny rodzaj sportu ekstremalnego, polega na prasowaniu ubrań w nietypowych, niejednokrotnie bardzo niebezpiecznych miejscach. Zawodnicy zabierają swoje żelazka i deski do prasowania w trudno dostępne miejsca, m.in. na szczyt drzewa, do rwącej rzeki, na ściankę wspinaczkową czy na Kilimandżaro i Mount Everest. Zawody podzielone są na kategorie, które zależne są od otoczenia, w którym odbywa się prasowanie.

  1. Ślepa piłka

Oto dyscyplina z którą zdaje nam się mieć do czynienia w momencie, gdy piłkarzom nie idzie za dobrze. Zasady w niej są podobne jak w tradycyjnej piłce nożnej z jedną różnicą, wszyscy zawodnicy prócz bramkarza mają zasłonięte oczy. Piłka wyposażona jest w specjalne dzwoneczki, które ułatwiają lokalizację jej położenia.

  1. Hokej pod wodą

Zasady takie same jak w zwykłym hokeju z tą różnicą, że rozgrywka ma miejsce na dnie basenu o głębokości 2-3 metrów. Zadaniem dwóch sześcioosobowych drużyn jest wrzucenie 1,5kg krążka do bramki przeciwnika. Zawodnicy zmuszeni się co jakiś czas wypływać na powierzchnię, by nabrać powietrza. Mecz podzielony jest na dwie połowy, po 15 minut każda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *