5 najbardziej dochodowych filmów w historii kina

0
5 najbardziej dochodowych filmów w historii kina

Oto lista 5 filmów, które przyniosły największe zyski ze sprzedaży biletów na całym świecie w historii kina:

  1. AVATAR [2009]

Amerykański film z kategorii fantastycznonaukowych. Akcja toczy się na planecie Pandora, na którą zostaje wysłany sparaliżowany komandos Jake. W czasie wykonywania przydzielonej mu misji, mężczyzna zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i postanawia jej pomóc w pokonaniu problemów. Film otrzymał 9 nominacji do Oscara. Został wyróżniony w kategorii najlepszej scenografii, zdjęć i efektów specjalnych. Przychód z emisji filmu wyniósł 2 787 965 087 dolarów.

  1. TITANIC [1997]

Film produkcji amerykańskiej, którego scenariusz został oparty na historycznym wydarzeniu, jakim było zatonięcie statku o nazwie „Titanic” w 1912 roku. Wszystkie wydarzenia mają miejsce w trakcie rejsu do USA. Na pokładzie statku emigrant Jake spotyka arystokratkę Rose, w której się zakochuje. Główne role odgrywają Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Zanotowano 2 186 772 302 dolarów zysku z tego filmu.

  1. GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY [2015]

Stosunkowo nowy film w reżyserii J.J. Abramsa przyniósł 2 028 057 964  dolarów zysku z jego emisji. Jest to siódma z kolei odsłona serii filmów noszącej tytuł „Gwiezdne wojny”. Nowy porządek chce przejąć władzę nad całą galaktyką, a plany wrogiej organizacje mogą zostać zniszczone jedynie na skutek działań ruchu oporu.

  1. JURASSIC WORLD [2015]

Film będący kontynuacją kultowego „Parku Jurajskiego”. Podczas badań przeprowadzanych przez naukowców powstaje nowy gatunek dinozaura, który w krótkim czasie wymyka się spod kontroli człowieka i ucieka. Film znalazł się na czwartej pozycji najbardziej dochodowych filmów, przynosząc zyski wynoszące 1 670 400 637 dolarów.

  1. AVENGERS [2012]

Kolejny amerykański film z gatunku science fiction w reżyserii Joss’a Whedon’a, został stworzony na podstawie serii komiksów o grupie superbohaterów, która łączy swoje siły, by uratować Ziemię przed atakiem obcych. Przychód z filmu wyniósł 1 519 557 910  dolarów, dając mu tym samym 5 miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *