Top 5 najdroższych samochodów świata

1
Top 5 najdroższych samochodów świata

Ceny niektórych samochodów mogą sięgać nawet kilkanaście milionów złotych. Nie są one dostępne dla zwykłego śmiertelnika nie tylko ze względu na cenę, lecz również ze względu na fakt, że zostały wyprodukowane tylko w kilku egzemplarzach.

Oto lista 5 najdroższych samochodów na świecie, na które pozwolić mogą sobie jedynie nieliczni:

  1. Maybach Exelero

Powstał jeden egzemplarz tego samochodu specjalnie dla producenta opon Fulda, który miał mu posłużyć do przetestowania szerokich opon najnowszej generacji. Następnie został kupiony przez amerykańskiego rapera Bryana Williamsa, który zapłacił za niego 8mln dolarów.

  1. Koenigsegg Travita

Posiadaczem jednego z trzech egzemplarzy tego modelu jest znany amerykański showman telewizyjny Jay Leno. Maksymalna moc zastosowanego w nim silnika wynosi 1032KM. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 410km/h. Nie jest do końca znana jego cena, ale wiadomo, że jedna sztuka została sprzedana za 5 mln dolarów.

  1. Lamborghini Veneno Roadster

Pojazd powstał, by uczcić 50-lecie istnienia marki. Na świecie dostępne są zaledwie 3 egzemplarze i wartość każdego z nich została wyceniona na ponad 4 mln dolarów. Zamontowano w nim silnik o mocy 750KM, a jego karoseria wykonana została z włókna węglowego.

  1. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Jest to model, który wielokrotnie bił rekordy prędkości osiągane przez inne samochody. Najszybszy samochód dopuszczony do ruchu ulicznego. Setkę osiąga w zaledwie 2,5 sekundy. Trzeba także wspomnieć, że jest to auto typu roadster, czyli z otwartym nadwoziem. Wrażenia podczas jazdy 408km/h muszą być niezapomniane. Jest wart ponad 2,5 mln dolarów.

  1. Porsche 918 Spyder

Samochód został wyprodukowany w limitowanej serii 918 sztuk. Użyto do jego produkcji silnika, którego maksymalna moc wynosi 608KM. Prędkość maksymalna jaką może osiągnąć wynosi 340km/h. Auto pochodzi z niższej półki cenowej, kosztuje „jedyne” 845 tysięcy dolarów.

Samochody te uzyskują status najdroższych na świecie za sprawą unikatowego projektu, najwyższej jakości materiałów z których zostały wykonane oraz krótkiej serii.

1 thought on “Top 5 najdroższych samochodów świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *