sauna

Moda na saunę przyszła do nas ze Skandynawii, gdzie już dawno odkryto zdrowotne jej zalety. I tak sauny parowe stały się elementem obowiązkowym każdego basenu, SPA, czy hotelu. A zainteresowanie tym sposobem detoksykacji i relaksu jest coraz większe. Dlatego właśnie coraz więcej Polaków korzysta z sauny, świadomie wybierając jej rodzaj. Coraz częściej również decydują się budować przydomowe sauny fińskie lub też wydzielać w domu strefę komfortu i relaksu. Rozwiązań, jakie oferuje http://sauna-r.com jest naprawdę dużo, a wszystko dostosowane do potrzeb i możliwości klienta.

Co się najlepiej sprawdza?

Posiadanie sauny w domu nie jest już ekstrawagancją a przyjemnym dodatkiem. Dzięki nowoczesnym ich formom nie ma żadnego problemu, aby zamontować ją nawet w dużym mieszkaniu. Z technologicznego punktu widzenia specjaliści doskonale doradzają i wykonują instalację niemalże w każdym miejscu. Nam pozostaje jedynie wybrać, jaki rodzaj sauny chcielibyśmy mieć. Najbardziej popularne są sauny suche. W nich uzyskujemy wysoką temperaturę i niską wilgotność. Najbardziej przyjemna jest natomiast łaźnia parowa. Niższe temperatury i wysoki poziom wilgotności sprawiają, że jest tam wyjątkowo komfortowo. Taki zabieg pozwala się zrelaksować, oczyścić ciało i nabrać energii. Z łaźni można korzystać codziennie i praktycznie nie ma co do tego przeciwwskazań, a tę metodę wybierają osoby, które źle znoszą przebywanie w suchej saunie.

Nowoczesność kontra tradycja

Coraz bardziej popularne są sauny infrared wykorzystujące podczerwień zamiast pieca do nagrzania bezpośrednio skóry. W kabinie nie ma ani gorącego powietrza, ani pary, które są podstawą działania normalnej sauny. To doskonała opcja dla tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny zarówno suchej, jak i mokrej. Sauny na podczerwień wykorzystują bezpośrednie nagrzewanie ciała, a tym samym sprawiają, że 80% energii zostaje w organizmie – w mięśniach, narządach wewnętrznych czy tkance tłuszczowej.

Regularnie stosowana sauna niezależnie od ulubionego rodzaju może przynieść ciału ogromne korzyści. Warto jednak skorzystanie z odpowiedniej uzgodnić z lekarzem i dość konsekwentnie trzymać się zaleconego czasu przebywania w nagrzanym środowisku i sposobów ochładzania. Te procedury obowiązują zarówno, gdy korzystamy z sauny w SPA, jak i wtedy, gdy z pomocą fachowców instalujemy ją w domu. Sauna oprócz tego, że oczyszcza z toksyn i hartuje organizm, doskonale wpływa na sylwetkę i wygląd skóry. Poza tym relaksuje i może być świetny rytuałem. Warto więc mieć w domu swoją własną przestrzeń SPA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *