komputer IT

Niewątpliwie jedną z najpopularniejszych branż dla młodych ludzi jest IT. Z drugiej strony jest to dyscyplina, która tak szybko się zmienia, i bez ciągłych szkoleń i podnoszenia kompetencji można szybko wypaść z rynku, ponieważ technologia, oprogramowanie, narzędzia bardzo szybko się dezaktualizują. Prognozy również wyraźnie wskazują, że ten bardzo szybki rozwój dalej będzie się utrzymywał. Wiele osób na początku swojej kariery zastanawia się więc, jak zacząć pracę w IT.

  1. Pomyśl, czym chcesz się zajmować
  2. Studia czy szkolenia
  3. Wybieraj szkolenia

Pomyśl, czym chcesz się zajmować

Samo pojęcie praca w it jest bardzo szerokie i zawiera w sobie cały szereg różnych działań. Można na przykład tworzyć nowe aplikacje, zajmować się C++ czy też PHP. Wiele osób rozważa również, jak zostać testerem oprogramowania. Jak widać, same specjalizacje są dość wąskie i precyzyjne i warto o nich pamiętać, ponieważ nie ma ekspertów od wszystkiego. Im bardziej unikalna będzie nasza umiejętność, tym będziemy atrakcyjniejsi na rynku pracy. Przy wyborze na przykład języka oprogramowania  warto wziąć pod uwagę i własne preferencje, i perspektywy jego rozwoju. Choć może być on mało popularny obecnie, to za kilka lat być może pozwoli się wyróżnić.

Studia czy szkolenia

Dla pracodawcy branży IT ważniejsze są konkretne umiejętności i doświadczenie niż dyplom nawet najlepszej uczelni. Dlatego właśnie to praktyczny wymiar edukacji będzie w tym aspekcie najważniejszy. Coraz więcej osób  rezygnuje ze studiów związany z technologiami informatycznymi i wybiera pracę oraz profilowane kursy takie jak na przykład szkolenia istqb https://qa-szkolenia.pl/szkolenia-istqb.html. Studia jako takie są często wymogiem formalnym przy rekrutacji. To również pewien obraz naszych kompetencji oraz możliwość poznania wielu osób oraz różnych elementów z szerokiej dziedziny IT. Przy wyborze uczelni warto jednak zwrócić uwagę na to, by ilość zajęć praktycznych była wystarczająca.

Wybieraj szkolenia

Najlepszą metodą na podnoszenie kompetencji pozostają szkolenia. To propozycje codzienne, popołudniowe i weekendowe, które można bez problemu godzić z pracą zawodową. Przede wszystkim oferty są dedykowane specjalistom i nastawione są na praktyczne zdobywanie umiejętności. Na przykład popularne szkolenie ISTQB przygotowuje testerów oprogramowania. Dzięki temu uczestnicy poznają podstawowe techniki oraz sprawdzą, w jaki sposób można poprawić jakość oprogramowania. Dedykowane szkolenia dotyczą wszystkich elementów IT i obecnie są podstawą rozwoju nowoczesnych kadr.

10 thoughts on “Nowe technologie cały czas przyciągają kadry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *