how to insure mobile phone

Choć niemalże uzależnieni jesteśmy od smartfonów i wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia, to jednak specjaliści cały czas alarmują, że nadmierne używanie po prostu nam szkodzi. Zaburza więzi społeczne, utrudnia skupienie się na zadaniu i co najważniejsze coraz częściej prowadzi do wypadków. Dla wielu z nas telefon to trzecia ręka – organizer, nawigacja, aparat fotograficzny oraz przenośny komputer w jednym. Dodatkowo setki aplikacji pomagają zarządzać czasem, kontrolować bezpieczeństwo domu i nawet stworzyć z telefonu czytnik książek lub salon gier. Poza tym telefon oczywiście służy do rozmowy. Zwielokrotnienie funkcji w jednym małym urządzeniu sprawia, że utrata sprzętu staje się nie tylko bardzo kosztowna, ale również powoduje utratę czasem bardzo ważnych danych.

Zabezpiecz się!

Co prawda nie da się przewidzieć wszystkiego, ale warto dmuchać na zimne. Coraz nowsze modele telefonów oraz innych gadżetów elektronicznych są niemałym wydatkiem. Stąd utrata takich rzeczy może być bardzo uciążliwa. Receptą na różnego rodzaju nieprzewidziane zdarzenia może być polisa ubezpieczeniowa, która chroni nas na wypadek uszkodzenia, kradzieży lub zgubienia telefonu. Dzięki ofercie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance w szybkim tempie będzie można naprawić urządzenie lub zakupić nowe w tej samej klasie. W ramach ubezpieczenia użytkownik otrzymuje gwarancję wypłaty odszkodowania niezależnie od tego, w jaki sposób doszło do uszkodzenia oraz kto akurat w tym momencie użytkował telefon.

Uwaga na umowę

Koniecznie przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem trzeba przeczytać warunki polisy. Większość użytkowników, jeśli już decyduje się na ubezpieczenie telefonu, korzysta z propozycji operatorów. To proste i wygodne rozwiązanie, a kolejne składki opłacamy wraz z abonamentem. W praktyce często okazuje się, że takie standardowe ubezpieczenia mogą nie obejmować kradzieży lub zgubienia albo nie działają poza granicami kraju. Stąd potrzeba dokładnej analizy potrzeb i znalezienia najlepszego ubezpieczyciela, który zapewni pełną ochronę przy okazji uszkodzenia lub utraty sprzętu. Dobra polisa obejmie wszystkie możliwe wypadki, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co i gdzie się zdarzy, a nawet nieupoważnione użycie telefonu przez osobę trzecią może być elementem polisy.

Dobra polisa zagwarantuje nam ochronę ubezpieczeniową, którą możemy rozszerzyć na innych członków rodziny. To pozwoli otrzymać ubezpieczenie, nawet jeśli uszkodzenia dokonało dziecko. Dobrze jest dokładnie przemyśleć teren działania polisy szczególnie, jeśli dużo podróżujemy.

1 thought on “Świat w telefonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *