Jak zrzucić zbędne kilogramy?

1
dieta

Każda pora jest dobra, żeby zacząć o siebie dbać. Nawet jeśli nie zdążyłeś z przygotowaniem ciała do lata, nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć się za siebie właśnie teraz. Wystarczy, że wcielisz w życie kilka cennych rad i wskazówek a przekonasz się, że niemożliwe stanie się możliwe. Jedyne co musisz zrobić to konsekwentnie dążyć do celu i nie przejmować się brakiem efektów, jako że one przyjdą dopiero z czasem. Sprawdź, jak zrzucić nadprogramowe kilogramy w kilku prostych krokach.

Zmiana nawyków żywieniowych

Wydawać by się mogło, że jedynie zmiana całej diety będzie kluczem do sukcesu. Nie musisz jednak od razu tak radykalnie podchodzić do tematu. Wystarczy, że na początek zmienisz swoje niezdrowe nawyki żywieniowe, które dotychczas doprowadzały Cię do zguby.

Dziennie powinieneś zjadać 5 posiłków w jednakowych odstępach czasowych. Wbrew pozorom czas, jaki upłynie między drugim śniadaniem a obiadem ma ogromne znaczenie dla wyglądu Twojej sylwetki. Między posiłkami nie można podjadać, gdyż pójdzie Ci w boczki. Ostatni posiłek należy zjeść minimum 3 godziny przed snem. Do tego organizm trzeba cały czas nawadniać. Osoba dorosła powinna pić przynajmniej 1,5 litra wody dziennie, tak aby zapobiegać jej gromadzeniu się w nim. Ogranicz sól i cukier, a także postaraj się wybierać jedynie ciemne pieczywo. Zrezygnuj też z napojów słodkich i gazowanych. Dzięki tym kilku prostym zasadom osiągniesz sylwetkę idealną szybciej niż Ci się wydaje.

Sport to zdrowie

Nie zapomnij o aktywności fizycznej. Nawet najlepsza dieta nie wpłynie na rzeźbę Twojego ciała, ani nie poprawi kondycji. Zacznij uprawiać sport. Na początek kilka godzin tygodniowo przeznaczonych na bieganie, spacerowanie czy jazdę na rowerze pozwoli Ci przygotować się do cięższych i wymagających większego zaangażowania treningów. Zapisz się na Fitness w Krakowie w Parku Wodnym, gdzie zadbasz o wygląd swojego ciała, a przy tym zapewnisz sobie rozrywkę. Koniec z całodziennym leżeniem przed telewizorem. Pamiętaj, że samo się nie zrobi. Nie wmawiaj też sobie, że zaczniesz od jutra. Weź się w garść i już dziś zrób coś dla siebie celem poprawy zdrowia i samopoczucia. Bo musisz mieć świadomość tego, że niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej z początku może przełożyć się jedynie na nieatrakcyjny wygląd ciała, a w perspektywie czasu wpłynąć na zdrowie, które znacznie trudniej będzie odzyskać niż szczupłe nogi i płaski brzuch.

1 thought on “Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *