Jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

0
ćwiczenia

Mięśnie dna miednicy są bardzo ważne, przede wszystkim są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w pęcherzu. Jak są odpowiednio mocne, to nawet jak chce nam się sikać, potrafimy się wstrzymać. W innej sytuacji, gdy mięśnie nie są zbyt wytrzymałe, może być to problematyczne. W takiej sytuacji odczuwamy nieprzyjemne naglące parcie, więc szybko musimy udać się do toalety. Czasami nawet możemy trochę popuścić, szczególnie jak ciśnienie w jamie brzusznej się zwiększa, przykładowo podczas kichania lub śmiechu. Co z tym zrobić?

Gdzie zlokalizowane są te mięśnie?

Problem dotyczy wielu osób, ale często nie wiadomo nawet, w jakim miejscu zlokalizowane są te mięśnie. Jak to sprawdzić? Jest na to sposób: jak siedzimy na sedesie, szeroko rozstawmy nogi i rozpocznijmy oddawanie moczu. Po chwili jednak zatrzymajmy je całkowicie i postarajmy się wyczuć, które mięśnie w tej sytuacji pracują. Pamiętajmy jednak, że taka praktyka ma tylko pomóc w poznaniu mięśni dna miednicy, gdyż częste wstrzymywanie może skończyć się zaleganiem moczu w pęcherzu.

Standardowe ćwiczenia

Żeby poprawić wytrzymałość mięśni miednicy powinniśmy ćwiczyć regularnie. Celem takich ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni poprzez skurcze. Jak takie ćwiczenia wykonywać? Można ćwiczyć na leżąco, na plecach, uginając nogi w kolanach. Następnie – jak już będziemy mieć większą wprawę, powtarzajmy te ćwiczenia na siedząco i stojąco. Najlepiej, aby przedłużać moment skurczy, gdyż jak będzie on dłuższy, tym lepsze uzyskamy rezultaty. Po każdym skurczu rozluźniajmy mięśnie, a przerwa na początku powinna być dwa razy dłuższa niż sam skurcz.

Zupełnie nowa jakość – kulki dopochwowe

Mięśnie miednicy określane są także jako mięśnie Kegla. Poza wspomnianymi wyżej ćwiczeniami warte polecenia się również ćwiczenia dna miednicy razem z PlumBum. To polska marka, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych kobiet. Proponowane ćwiczenia wykonuje się z wykorzystaniem kulek dopochwowych. Dzięki temu mięśnie miednicy są zawsze w formie. Zestaw Plum Bum, który znajdziemy na stronie http://plumbum.com.pl składa się z dwóch rodzajów kulek waginalnych, które mają różną wagę – w sam raz dla początkujących, jak i zaawansowanych. Kuleczki są świetnie wykonane, otulone delikatną silikonową powłoką. Mają bardzo kobiecy design. Każda kobieta więc, która chce poprawić kondycję swoich mięśni miednicy, powinna zainteresować się tymi kulkami.

Jak widać, są sposoby, aby poprawić działanie mięśni miednicy. Poza tradycyjnymi metodami, są też wspomniane przed chwilą kulki dopochwowe, które potrafią zdziałać jeszcze więcej niż zwykłe ćwiczenia. Warto się tym zainteresować, by poprawić komfort swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *