Zadbaj o swoje zęby na lato

0
zęby

W dzisiejszych czasach, w których wygląd zewnętrzny w dużej mierze warunkuje to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez drugiego człowieka, nie sposób nie zadbać o zęby. Wielu z nas marzy się hollywoodzki uśmiech, którym będzie można chwalić się na lewo i prawo.

Współczesne metody i techniki są na tyle zaawansowane, że nawet z krzywych i niezbyt ładnych zębów można zrobić coś naprawdę niesamowitego. Piękne, białe, idealnie proste zęby to prawdziwy powód do dumy. A chyba nic nie zastąpi komfortu, jaki posiada osoba która nie musi wstydzić się tego jak mówi, czy się uśmiecha.

Od czego zacząć? 

Jeśli z dentystą jesteś na bakier to bezwzględnie musisz zacząć od wizyty u tego właśnie specjalisty. W pierwszej kolejności należy zadbać o zdrowotną stronę uśmiechu, a dopiero później można zająć się jego estetyczną formą. Z pewnością dentysta doradzi Ci, jakim zabiegom powinieneś się poddać, aby uzyskać wymarzony uśmiech. Być może konieczne będzie wybielanie zębów w Krakowie albo założenie implantów. Wszystko zależy od stanu, w jakim znajdują się Twoje zęby.

Pamiętaj, że jeśli powiedziało się A to trzeba też powiedzieć B. Gdy po wykonaniu rtg zębów dentysta uzna, że nie obejdzie się bez wyrwania jednego lub kilku z nich, to dla własnego dobra powinieneś poddać się tego typu zabiegowi. Strach przed dentystą jest powszechny, jednak trzeba mieć na uwadze, że stan naszych zębów wpływa nie tylko na to jak jesteśmy postrzegani, ale też ma ogromne znaczenie dla zdrowia całego organizmu.

Domowe sposoby dbania o zęby

O ile nie jesteśmy w stanie samemu wyleczyć sobie zębów czy wyprostować zgryzu to z powodzeniem możemy zadbać o ogólny stan naszego uśmiechu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zęby były bielsze i zdrowsze. Najprostszą i najbardziej skuteczną formą czyszczenia zębów jest ich codzienne mycie przy użyciu szczotki i pasty. Na rynku znaleźć można szereg różnych szczoteczek i rozmaitych past, spośród których jesteśmy w stanie wybrać takie, które najbardziej spełnią nasze oczekiwania.

Tradycyjne mycie zębów warto wzbogacić o nitkowanie (usuwanie pozostałości jedzenia ze szpar międzyzębowych) i płukanie specjalnymi płukankami do higieny jamy ustnej. Osoby pragnące zachować nieskazitelny uśmiech powinny zwracać szczególną uwagę na to co jedzą. Wiele pokarmów przyczynia się do zabarwiania szkliwa zębowego, co później nieestetycznie wygląda. Rezygnacja z niektórych produktów i napojów sprawi, że nasz uśmiech będzie nie tylko ładniejszy, ale także zdrowszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *