Szukasz taniego opału? Zapoznaj się z ofertami sprzedaży w Internecie

0
opał w internecie

Ogrzewanie domu jest jednym z najwyższych kosztów, jakie ponoszą każdego roku właściciele nieruchomości. W Polsce okres grzewczy trwa nawet przez ponad 6 miesięcy w roku, co sprawia, że ogrzewanie węglowe w domu o powierzchni 100 m2 kosztuje kilka tysięcy złotych rocznie. Suma ta jest jeszcze wyższa, gdy dom jest ogrzewany olejem opałowym.

 

Ogrzewanie może być tańsze

Ogrzewanie węglowe powoli odchodzi do lamusa. Właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań w kamienicach rezygnują z niego ze względu na zanieczyszczenie środowiska oraz wysoki koszt zakupu węgla dobrej jakości. Ponadto opalanie węglem jest związane z koniecznością dosypywania opału do pieca co najmniej kilka razy dziennie oraz wynoszenia popiołu. Natomiast wysokie koszty ogrzewania olejem opałowym zniechęcają do korzystania z tego rozwiązania.

 

Z tego powodu właściciele budynków coraz częściej poszukują możliwości tańszego zakupu węgla wyższej jakości bądź oleju opałowego lub decydują się na ogrzewanie domu pelletem, brykietem czy biopaliwem. Są one sprzedawane w wielu składach opału na terenie całego kraju, a ich ceny znacząco się od siebie różnią w zależności od lokalizacji punktu sprzedaży. Często okazuje się, że kupno pelletu oraz zapłacenie za jego dostawę z drugiego końca Polski jest tańsze niż zakupienie go w miejscu zamieszkania. By znaleźć niedrogie materiały opałowe, warto korzystać z serwisów takich jak Oferteo, gdzie w dziale Brennstoffe można zapoznać się z ofertami sprzedaży węgla, pelletu drzewnego, brykietu czy oleju opałowego.

 

Opał ekologiczny i wydajny

Szukając taniego opału, można przejrzeć oferty sprzedaży nie tylko materiału opałowego, z którego się aktualnie korzysta, ale także z innymi rodzajami ogrzewania. Na stronach internetowych większości składów opału bądź w ofertach na różnego rodzaju portalach publikowane są informacje o kaloryczności poszczególnych materiałów opałowych oraz o ich wydajności. Niekiedy pojawiają się szacunkowe dane na temat kosztów ogrzania 1m2 powierzchni budynku w zależności od stopnia jego ocieplenia. Dzięki tego typu informacjom można podjąć decyzję odnośnie wymiany pieca CO na nowy oraz o zmianie używanego dotychczas opału na bardziej ekologiczny i wydajniejny. W przypadku ogrzewania domu jednorodzinnego nie powinno się bowiem stawiać jedynie na cenę zakupu opału. Często okazuje się, że pozornie tańszy materiał w rzeczywistości przyczynia się do zwiększenia kosztów ogrzewania zamiast do ich obniżenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *