Remontujesz łazienkę? Zobacz, jakie dodatki wybrać, aby prezentowała się modnie w najbliższych sezonach!

0
łazienka

Niebieskie akcenty, styl industrialny, duże płytki ceramiczne i modne detale – to tylko niektóre z wyznaczników wskazujących to, co będzie modne w najbliższym sezonie. Poznajcie najlepsze trendy w projektowaniu łazienek, które będą wiodły prym w 2018 roku.

Przestronność i powiew świeżego powietrza

Nowoczesne łazienki powinny być przede wszystkim przestronne i spokojne w swoim wyrazie. Najlepiej, gdy pomieszczenie to sprawia wrażenie estetycznie czystego i niezagraconego zbędnymi przedmiotami. Kosmetyki można przecież ukryć w szafkach zamiast eksponować je na blacie. Ponadto, modnie urządzone łazienki są pomalowane na jasny kolor. Wrażenie większej, bardziej otwartej przestrzeni osiągniemy, stosując duże płytki ceramiczne, kładzione najlepiej bez pozostawiania wyraźnej fugi. Nie bójmy się też luster i mebli łazienkowych z frontami wykończonymi na wysoki połysk.

Romantyczny flirt bieli z niebieskim

W 2018 roku szalenie modne będą akcenty koloru niebieskiego w białych łazienkach. Nawiązują nieco do koloru mundurów oficerów Marynarki Wojennej. Pojawiają się przede wszystkim w dodatkach. Modny w tym sezonie będzie niemal każdy odcień niebieskiego – począwszy od błękitu, poprzez średni niebieski, a skończywszy na granacie.

Industrialne klimaty, które szybko nie wyjdą z mody
Trend przemysłowy rozgościł się również w naszych łazienkach. Wszystko wskazuje na to, że przetrwa on próbę czasu, a odsłaniane dziś odważnie rury, ceglane ściany, metalowe wanny i konstrukcje stropów będą prezentować się tak samo dobrze za kilka sezonów.


Siła nowoczesnej technologii

We współczesnych łazienkach pojawią się również systemy audio aktywowane głosem i za pomocą smartfona oraz wysokiej klasy panele prysznicowe o skomplikowanych funkcjach.

Nuta retro w nowoczesnej łazience

Stylistyka nawiązująca do lat 20. czy 50. ubiegłego wieku będzie przejawiać się w modzie na wolnostojące żeliwne wanny. Vintage będzie łączyć się z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc jedyne w swoim rodzaju wnętrza, które trudno nazwać sztampowymi czy standardowymi.


Inspiracja SPA

Ekskluzywne hotele wraz ze strefą SPA zachwyciły projektantów wnętrz. Przemycili stamtąd chociażby elementy drewna, które ocieplają wnętrze i nadają mu luksusu. Prosta łazienka staje się nagle salonem kąpielowym, w którym można zażyć relaksującego prysznica z aromatycznymi olejkami i systemem masażu za pomocą nowoczesnego bicza wodnego. Ekskluzywne meble do domowej łazienki można kupić w sklepie https://strefalazienek.pl/1472-oristo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *