Lubisz skandynawskie klimaty? Postaw dom bez pozwolenia na budowę i poczuj się jak mieszkaniec krainy fiordów

0

Domy bez pozwolenia na budowę. Zgłoś projekt budowy domu, ogranicz formalności i postaw dom do 70 m2. Skandynawskie domy na zgłoszenie zgodne z polskim ładem.

Chcesz zbudować własny dom? Nie możesz już patrzeć na pustą działkę? Na szczęście minęły czasy składania dziesiątek dokumentów i czekania miesiącami na decyzję urzędu. Teraz wystarczy samo zgłoszenie budowy, żeby postawić dom bez pozwolenia o powierzchni wystarczającej dla całej rodziny.

Ułatwione procedury dla domów bez pozwolenia na budowę

Choć niektórzy na dźwięk określenia “polski ład” dostają wysypki, to jednak w przypadku przepisów budowlanych nie ma na co narzekać. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadziło 3 stycznia 2022 r. nową ustawę, która sprawiła, że budowa domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 odbywa się o wiele sprawniej niż do tej pory. Jak widzisz, zwiększono też metraż budynków – wcześniej przepisy dotyczyły obiektów do 35 m2.

Wystarczy zatem, że zgłosisz zamiar budowy do organu administracji architektoniczno-budowlanej, poczekasz 21 dni na milczącą zgodę i… już. Jeśli projekt zgodny jest z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego albo została wydana decyzja o warunkach zabudowy i nie ma sprzeciwu, zaczynasz roboty budowlane.

Masz działkę? Nie zastanawiaj się dłużej – dom na zgłoszenie do 70m2

W urzędzie składasz m.in. projekt domu, który chcesz postawić na swoim terenie. Tak naprawdę decyzja co do jego wyglądu zajmie Ci więcej czasu niż złożenie kilku stron dokumentów i oczekiwanie na uprawomocnienie. W Twojej głowie na pewno wykiełkował już pomysł na to, jak chciałbyś mieszkać – w domu parterowym czy z antresolą i o płaskim czy skośnym dachu. Dla bezpieczeństwa przemyśl jeszcze raz swój wybór, włączając w to kolor budynku. W końcu to inwestycja na wiele lat.

Budowa domu bez pozwolenia z prefabrykatów – gotowy budynek mieszkalny w kilka dni

Żeby zbudować dom skandynawski wystarczy tydzień. Tyle czasu zajmuje zwiezienie elementów konstrukcyjnych na działkę i połączenie ich w zgrabną bryłę. Szkielet budynku gotowy jest błyskawicznie. A co potem? Wykańczasz go samodzielnie albo dalej współpracujesz z ekipą, która kładzie dach i przeprowadza prace instalacyjne.

Minimum formalności budowlanych dla domów do 70 m2 – najlepszy czas na rozpoczęcie budowy

Prowadzenie dziennika budowy odpłynęło w niebyt. Podobnie jak zatrudnianie kierownika budowy. Teraz odpowiedzialność za kierowanie budową i nadzór budowlany przejmujesz Ty jako inwestor. Oczywiście możesz zatrudnić dodatkową osobę, ale nie jest to obowiązek. To świetna informacja, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić i za pensję, którą wypłacałbyś kierownikowi, kupisz część wyposażenia do Twojego nowego domu.

Jeśli masz większą działkę, pamiętaj że na jej każde 500 m2 może przypadać jeden budynek mieszkalny o powierzchni do 70 m2.

Projekty domów całorocznych w stylu skandynawskim

Trójkątny jednorodzinny budynek letniskowy, dom typu stodoła, a może w kształcie kostki? W Hyta.pl wybierzesz mieszkaniowy projekt budowlany dopasowany do Twojego charakteru, sposobu, w jaki spędzasz wolny czas, a także przeznaczenia działki, np. do mieszkania okazjonalnego albo całorocznego.

Wybudowanie domu bez formalności to teraz pestka – uproszczone zasady kuszą, żeby w końcu zamieszkać u siebie albo stworzyć własne miejsce na weekendowe i wakacyjne wyjazdy.

 

 

 

Artykuł sponsorowany 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *