Zbliżająca się jesień to doskonały moment na to, aby przygotować przetwory z sezonowych warzyw i owoców, które następnie ze smakiem spożyjemy zimą. Aby ułatwić sobie to zdanie, warto zainwestować w kilka gadżetów, które ułatwią i przyspieszą nam ich przyrządzenie. Dziś podpowiemy, jakie akcesoria kuchenne sprawdzą się w tej roli doskonale.

 Elektryczna obieraczka do warzyw i owoców

 Prawdziwą zmorą każdego, kto przyrządza przetwory w dużych ilościach jest konieczność żmudnego obierania warzyw i owoców, co potrafi skutecznie zniechęcić do dalszej pracy. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać, inwestując w elektryczną obieraczkę obrotową. Urządzenie to pozwala na szybkie obieranie warzyw i owoców o różnej wielkości i grubości skórki, gdyż zarówno ramię, jak i ostrza można regulować. Taki gadżet możemy kupić już w cenie 100zł. Jeśli jednak zależy nam na bardziej trwałym urządzeniu o większej liczbie funkcji, musimy wydać na elektryczną obieraczkę ok. 300-400zł.

 Drylownica do wiśni 

 To urządzenie z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto lubi przyrządzać słodkie przetwory z małych owoców. Drylownica do wiśni, czereśni czy śliwek pozwoli w szybki i łatwy sposób usunąć z owoców pestki, pozostawiając pozostałą część miąższu w stanie praktycznie nienaruszonym. Dzięki temu urządzeniu możemy przygotować około 20kg owoców w niespełna godzinę, co znacznie zaoszczędzi nasz czas i przyspieszy cały proces przyrządzania przetworów. Olbrzymią zaletą korzystania z drylownicy jest fakt, iż nie musimy brudzić swoich rąk oraz przedmiotów wokół, co zwykle ma miejsce podczas tradycyjnego drylowania owoców. Koszt urządzenia to ok. 100-200zł. 

 Maszynka do krojenia warzyw i owoców

Kolejny kuchenny wynalazek to maszynka, która umożliwia szybkie pokrojenie w różnym kształcie dowolnych warzy i owoców. W zestawie znajdują się różnego rodzaju ostrza i nakładki, dzięki którym możemy uzyskać fantazyjne kształty. Maszynka świetnie poradzi sobie zarówno z twardymi, jak i miękkimi składnikami. W ten sposób możemy szybko przygotować na przykład ogórki na sałatkę szwedzką, dynię w kostce do słoików czy cebulę na konfiturę. Maszynka do krojenia warzyw i owoców to wydatek rzędu 200-300zł.

 Blender

To niezastąpione kuchenne urządzenie doskonale sprawdzi się podczas przyrządzania konfitur owocowych oraz różnego rodzaju dipów. Dzięki niemu będziemy mogli w szybki i prosty sposób uzyskać gładką konsystencję dżemu lub ketchupu. Blenderem możemy zmiksować owoce lub warzywa po obróbce termicznej, gdy będą już odpowiednio miękkie i nieco rozdrobnione. Dobrej jakości blender to wydatek rzędu 200-300zł. Gadżet ten jednak posłuży nam nie tylko podczas przyrządzania przetworów, ale również w codziennym przyrządzaniu potraw takich jak kremowe zupy czy koktajle. 

Inwestycja, która nam się opłaci

 Choć zakup wspomnianych wyżej gadżetów kuchennych może być sporym wydatkiem jak na jeden raz, to jednak warto pamiętać, że nie tylko zyskamy na tym wygodę, ale również oszczędzimy czas – nawet, jeśli do sfinansowania zakupu sprzętu niezbędna będzie szybka pożyczka online. Zachęcamy do przygotowywania domowych przetworów, póki jeszcze możemy skorzystać ze świeżych warzyw i owoców prosto z ogródka. 

2 thoughts on “Kuchenne gadżety na jesień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *