Kilka prostych trików na optyczne powiększenie pomieszczenia

0
Kilka prostych trików na optyczne powiększenie pomieszczenia

Urządzenie małego pomieszczenia to wielka sztuka. Można je w bardzo prosty przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli, wzorów i kolorów. Przestrzeń należy zagospodarować tak, by była ona nie tylko funkcjonalna, lecz również przyjemna dla oka. Istnieje kilka niezawodnych sposobów, które sprawią, że Twój pokój będzie wyglądał na większy.

Oto kilka cennych wskazówek, które przydadzą się w czasie urządzania mieszkania:

Ciemne kolory najczęściej przytłaczają małe pomieszczenie. Staraj się wybierać jasne odcienie, a ciemnych barw używaj do zaakcentowania niektórych elementów, np. mogą to być poduszki leżące na kanapie czy ciemniejszy odcień drewna z którego została zbudowana wybrana przez Ciebie komoda.

Prostym sposobem na to, by pokój wydał się wyższy jest pomalowanie sufitu kolorem o jeden odcień jaśniejszym od koloru ścian. Dzięki temu nawet niskie pomieszczenia będą wyglądały na wyższe.

Warto zadbać o to, by w pomieszczeniu znalazły się duże okna, które wprowadzą do niego duże wiązki naturalnego światła. Nie powinno się również przytłaczać pomieszczenia ciemnymi i masywnymi zasłonami, gdyż osiągniemy efekt przeciwny do oczekiwanego.

Dobrym sposobem na optyczne powiększenie pokoju bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy jest utrzymywanie elementów w ciemnych i intensywnych kolorach poniżej linii naszego wzroku, a powyżej wyłącznie tych w neutralnych barwach. Dzięki takim zabiegom pokój będzie wyglądał na większy i przytulniejszy.

Zapewne już znanym Ci trikiem na to, by dowolne wnętrze wydawało się większe jest umieszczenie w nim luster. Gustowne lustra w pięknych ramach są nie tylko elementem dekoracyjnym, lecz również tworzą wrażenie głębi.

Pamiętaj, że naturalne oświetlenie nie będzie wystarczające w aranżacji pomieszczenia. Klimatyczne i eleganckie lampy będą tak zwaną „wisienką na torcie” w Twoim pokoju. Do wyboru masz różne rodzaje lamp, więc na pewno znajdziesz taką, która spełni Twoje oczekiwania i będzie doskonale pasować do Twojego wnętrza. Zwróć również uwagę na to, by żarówki, które umieszczasz w lampie dawały światło zbliżone do naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *