Jak stworzyć look, który będzie sportowy, a jednocześnie elegancki?

1

Styl sportowy elegancki cieszy się rosnącą popularnością: z jednej strony oferuje bowiem wygodę, ale z drugiej – jest odpowiednim wyborem również na nieco bardziej wymagające pod względem stroju sytuacje. Podpowiadamy, jak stworzyć look, który zapewni Ci sportowy komfort, a jednocześnie elegancki wygląd!

 

Sportowe stylizacje w pracy, czyli nieoczywiste zestawienie elementów

 

Stylizacje o eleganckim charakterze wcale nie muszą składać się tylko i wyłącznie z klasycznych elementów. Możesz wzbogacić je również sportowymi akcentami, które nie tylko urozmaicą Twój look, ale również w wielu sytuacją zapewnią Ci jeszcze wyższy poziom komfortu. Dzięki ciekawym elementom, które wzbogacą Twój look, możesz poczuć się doskonale również podczas oficjalnego spotkania czy dnia pracy!

 

Kluczem do sukcesu w przypadku stylizacji sportowo-eleganckich jest to, by umiejętnie połączyć ze sobą poszczególne fragmenty całości. Warto unikać użycia zbyt wielu sportowych elementów w całości: przykładowo, jeśli zdecydujesz się na sneakersy, raczej nie zakładaj już luźnej, sportowej koszulki!

 

Koszulka polo – uniwersalny wybór do stylizacji sportowo-casualowych

 

Koszulka polo to doskonały wybór jako element eleganckich stylizacji o sportowym charakterze. Same w sobie, popularne polówki zapewniają dyskretną elegancję, a jednocześnie kojarzą się nierozerwalnie ze sportem. Połącz koszulkę w uniwersalnym kolorze – czerni, bieli lub szarości – z chinosami. Do tego załóż klasyczne buty garniturowe i stylizacja gotowa! Jeśli chcesz uzyskać bardziej casualowy efekt, w chłodniejszy dzień nałóż także sweter i wywiń na wierzch kołnierzyk polówki. Jeśli jednak zależy Ci na eleganckim efekcie końcowym – koszulkę polo uzupełnij o garnitur.

 

Garnitur i sportowe buty to idealne połączenie

 

Kolejną świetną koncepcją stroju sportowo-eleganckiego jest zestawienie garnituru ze sportowym obuwiem. Jeśli należysz do mężczyzn, którzy nie przepadają za klasycznymi butami do garnituru, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: możesz wybrać również sneakersy czy trampki, które będą prezentować się w świetnie w połączeniu z tym klasycznym, eleganckim strojem! Aby uniknąć nieeleganckiego efektu końcowego, dopasuj buty kolorystycznie do wariantu barwnego garnituru, a eksperymenty polegające na łączeniu białych sneakersów z czarnym garniturem zostaw na inną okazję!

 

Klasyczna koszulka i marynarka

 

Wreszcie, tworząc stylizację elegancką z casualowym szlifem, możesz wybrać prosty t-shirt bez nadruków, a do tego garnitur lub chinosy i sportową marynarkę. Również takie zestawienie pozwoli Ci cieszyć się komfortem i elegancją. Podczas oficjalnych spotkań unikaj zdejmowania marynarki, jednak podczas zwykłego dnia w biurze – możesz pozwolić sobie na chwilowe pozbycie się wierzchniej części odzieży. Pamiętaj jednak, że wówczas stylizacja traci sporo ze swojego eleganckiego wydźwięku!

 

Stworzenie świetnego, sportowo-eleganckiego looku nie jest tak trudnym zadaniem, jak by się mogło wydawać. Dzięki dobrze dobranym do siebie elementom możesz prezentować się doskonale także w nieco luźniejszej stylizacji!

1 thought on “Jak stworzyć look, który będzie sportowy, a jednocześnie elegancki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *