Jak dobrać fason sukienki do figury gruszki?

0

Wygląd kobiecej sylwetki jest związany z czynnikami genetycznymi, stylem życia oraz miejscem pochodzenia. Odpowiednio dobrana sukienka może podkreślić atuty sylwetki oraz zamaskować niedoskonałości. 

Sylwetka typu gruszki cechuje się wąską górą oraz szerokimi biodrami. Największym atutem tej figury są szczupłe ramiona oraz ładnie zarysowana talia. Kobiety o tym typie sylwetki, powinny uwydatniać te atuty oraz zadbać o odpowiednie proporcje sylwetki    

Letnia sukienka dla gruszki

Sukienki, które będą dobrze się prezentować na „gruszkach” to modele z rozszerzonym dołem. W chłodniejsze dni można założyć marynarkę lub rozpinany sweter. Takie modele odwrócą uwagę od szerszych bioder, natomiast góra sukienki może odsłaniać wąskie ramiona. Dobrym rozwiązaniem są również dekolty o kroju hiszpańskim, które poszerzą ramiona i tym samym zmniejszą dysproporcje naszej sylwetki. Kluczową sprawą jest unikanie baskinek, falban oraz większych wzorów na wysokości bioder. Złym wyborem są również żakiety, które kończą się na wysokości bioder.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *