Dlaczego warto zainwestować w skórzane obuwie?

0
buty

Skórzane buty są polecane wszystkim bez względu wiek, kształt stóp i dolegliwości ortopedyczne. Buty ze skóry naturalnej powinny nosić nawet niemowlęta, gdyż jest to jeden z niewielu rodzajów obuwia, który pozytywnie wpływa na rozwój małych stópek. Dlaczego warto nosić buty ze skóry?

 

Buty, które dopasowują się do kształtu stopy

 

Skórzane botki na płaskim obcasie lub kozaki damskie ze skóry naturalnej to buty, które dopasowują się do indywidualnego kształtu stopy. Ta niezwykła właściwość sprawia, że stopa jest zawsze prawidłowo ułożona we wnętrzu buta. Buty skórzane chronią przed powstawaniem odcisków, halluksów i innych deformacji w obrębie stopy. Dodatkowo idealnie dopasowane buty są wygodniejsze niż obuwie z syntetycznych materiałów, wymuszających na stopie nienaturalną pozycję.

 

Buty, które chronią przed nadmiernym poceniem

 

Botki damskie skórzane na obcasie lub męskie buty ze skóry chronią przed nadmiernym poceniem się stóp. Na stopach znajduje się nawet 600 gruczołów potowych na każdy centymetr powierzchni. Z tego powodu nadmierne ciepło z organizmu jest odprowadzane na zewnątrz w dużej mierze przez stopy, a pot zatrzymuje się we wnętrzu buta. Jeżeli buty są wykonane ze skóry, wymiana gazowa jest ułatwiona, dzięki czemu stopy szybko wysychają. W przypadku butów ze skóry syntetycznej, pot długo utrzymuje się w środku obuwia i na stopie, przez co kozaki damskie na obcasie bądź czółenka damskie na słupku nabierają nieprzyjemnego zapachu.

 

Buty, które są zdrowe dla stóp

 

Kozaki damskie ze skóry naturalnej są zdrowsze dla stóp niż obuwie syntetyczne. Mniejsze pocenie stóp i przewiewność sprawiają, że ryzyko rozwoju szkodliwych drobnoustrojów we wnętrzu butów skórzanych jest dużo niższe. Dzięki temu poleca się obuwie skórzane wszystkim osobom, które mają skłonności do chorowania na grzybicę stóp i inne podobne dolegliwości.

 

Buty, które kosztują niewiele

 

Może się wydawać, że trzeba wiele wydać, by kupić sandały lub botki skórzane damskie. Wyprzedaż jest jednak doskonałą okazją, by nabyć buty tego typu za kwotę 100 czy 200 złotych. W sklepach takich jak https://3i-store.com/ można znaleźć obuwie, które nie tylko kosztuje niewiele, ale jest też trwałe i posłużyć przez lata. Wysoką trwałością wyróżniają się przede wszystkim kozaki damskie – wyprzedaż skóra to okazja, aby kupić buty, które zachowają ładny wygląd i będą prezentować się modnie nawet przez dekadę. Buty z innych materiałów są mniej trwałe, przez co trzeba je częściej wymieniać – z tego powodu wydatki na ich kilkukrotny zakup są o wiele wyższe niż na jednorazowy zakup obuwia skórzanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *