Co to jest hosting i czym kierować się w jego wyborze?

0
laptop, hosting

Twórcom stron internetowych nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest hosting. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej dziedzinie na początku wyjaśnimy, czym on tak naprawdę jest.

Hosting to nic innego jak udostępnianie miejsca na nieustannie pracującym, podłączonym do internetu komputerze, który przez ludzi z branży zwany jest serwerem. Aby jakakolwiek strona internetowa mogła działać, musi obsługiwać ją serwer. Nie da się go niczym zastąpić, ani w żaden sposób obejść. Dlatego właśnie trzeba poświęcić szczególną uwagę procesowi wyboru serwera, jako że od niego bardzo dużo zależy.

Tani hosting kontra hosting drogi

W momencie wyboru hostingu nie da się kierować wyłącznie ceną, co wcale nie oznacza, że jej wysokość nic nam nie powie. Warto na wstępnie zaznaczyć, że na rynku bez większych problemów natrafić możemy także na hostingi darmowe. Czy je polecamy? W zupełności nie. Charakteryzuje je powolność działania i nałożone ograniczenia, a przecież nie tego oczekujemy od oferty idealnej.

Rzadko kiedy możemy natrafić na dobry tani hosting, taki jak Linuxpl. Zazwyczaj tanie oferty nie przyciągną uwagi znającego się na rzeczy użytkownika. Nie opłaca się również przepłacać. Oferty z najwyższych półek często mają dokładnie takie same parametry jak te za średnią cenę, co oznacza, że nie są warte swojej ceny. Jednak osoby przekonane o tym, że wraz z ceną idzie jakość, zdecydują się na ich kupno, bez wcześniejszego porównania ich z innymi dostępnymi na rynku ofertami.

Czym różnią się poszczególne parametry ofert hostingowych?

Każdy hosting posiada limity przestrzeni dyskowej, i tak dla zwykłej strony internetowej wystarczy 200MB. Chcesz w sieci umieszczać dużo zdjęć i filmów? Wybierz ofertę, która będzie mieć co najmniej kilka GB, tak by w przyszłości nie spotkały Cię żadne ograniczenia.

Jednym z najważniejszych parametrów jest także transfer. Przez niego rozumie się ilość danych, jakie przesyłamy są z serwera bezpośrednio do internautów. Orientacyjną granicą jest 40GB, która daje swego rodzaju bezpieczeństwo.

Pamiętaj, by dokładnie przyjrzeć się wszystkim parametrom danej oferty. To one będą mieć wpływ na to, jak Twoja strona internetowa będzie działać. A chyba nie chcesz, żeby jej ładowanie trwało wieki lub regularnie odmawiała posłuszeństwa. Inwestycja w dobry hosting to także inwestycja w sukces, dlatego w tym przypadku nie warto szczędzić w środkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *