Co piją podczas meczu piłakarze

0

Każdy, kto jest za pan brat z aktywnym stylem życia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest prawidłowe nawadnianie organizmu. Szukając najbardziej efektywnych płynów, warto inspirować się zawodowymi sportowcami. Piłka nożna w naszym kraju już dawno temu zyskała rangę sportu narodowego, więc to właśnie tę dyscyplinę i osoby ją uprawiające wypada postawić za przykład. Zastanawiałeś się kiedyś, co piją piłkarze podczas meczu? Nie, w piłkarskich bidonach nie znajdują się soki owocowe czy słodkie napoje. Nie ma w nich też wody. Nie woda, nie soki, więc co? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Najlepsi piłkarze są postrzegani przez swoich fanów niemal jak nadludzie. Nic dziwnego. Niewiarygodny talent i wydolność organizmu, która pozwala zachować formę przez 90 minut rozgrywki prowadzonej na najwyższym światowym poziomie, rzeczywiście zdają się sugerować, że nie patrzymy na wyczyny istot ludzkich. Warto wiedzieć, że wyśmienita dyspozycja piłkarzy nie jest wyłączną zasługą talentu, specjalnej diety i wylanych na treningach hektolitrów potu, ale także napojów, które zawodowcy piją w trakcie meczów. Wbrew pozorom, ich receptura nie jest żadną tajemnicą. Mało tego, napoje dla piłkarzy można kupić w większości popularnych sklepów.

Napoje izotoniczne – dla piłkarzy to podstawowe źródło wody w trakcie treningu i meczu

Dokładnie tak, zawodowi sportowcy nawadniają się napojami izotonicznymi. Dlaczego ich wybór padł na izotoniki, a nie na wodę mineralną? To proste. Napój izotoniczny nawadnia skuteczniej niż woda. Obszerny artykuł na ten temat można przeczytać pod tym adresem: https://osheeshop.eu/blog/dlaczego-izotonik-nawadnia-lepiej-niz-woda.

W skrócie, wybór profesjonalistów jest podyktowany unikatowymi właściwościami izotoników. Czy wiesz, że większość zawodowców kończy mecz w stanie odwodnienia przekraczającym 2 procent? Taka wartość przekłada się na ok. 15-procentowy spadek skuteczności gry. Żeby zachować pożądaną sprawność w trakcie całego meczu, piłkarze muszą skrupulatnie pilnować poziomu nawodnienia. Żeby było to możliwe, napój nie może składać się wyłącznie z wody. Musi zawierać także cenne elektrolity i witaminy (a także węglowodany, które zapobiegają nadmiernemu spadkowi poziomu glikogenu mięśniowego). Niektórzy zawodnicy tracą nawet 8 gramów sodu w trakcie meczu!

Po zakończonym treningu lub meczu, piłkarze muszą dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość witamin, minerałów i antyoksydantów, które sprzyjają procesowi regeneracji. Tutaj z pomocą przychodzi im napój witaminowy. Już sam izotonik zawiera wiele cennych witamin, ale morderczy charakter wysiłku tlenowo-beztlenowego wymusza znacznie większą podaż mikroelementów. Napój witaminowy to produkt opracowany specjalnie z myślą o uzupełnieniu konkretnych niedoborów.

Warto wiedzieć, że napoje izotoniczne dla piłkarzy nie różnią się od tych, które możemy kupić w sklepach. To po prostu produkty najwyższej jakości, których formuła uwzględnia węglowodany, elektrolity i witaminy zbilansowane w proporcjach, które odpowiadają potrzebom organizmu poddawanego intensywnemu wysiłkowi.

 

 

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *