Butelka dla niemowlaka. O czym pamiętać?

0
dziecko

Gdy dziecko pojawia się na świecie, odczuwamy wielką radość, a jednocześnie martwimy się, czy temu wszystkiemu podołamy. Chodzi oczywiście o obowiązki, które się z tym wiążą. Jest naprawdę wiele do zrobienia, także jeszcze przed narodzinami naszego maleństwa. To prawda, ale też nie ma co się tym zbytnio przejmować, bo wszystko jest do odpowiedniego zorganizowania. Przede wszystkim trzeba działać na spokojnie i po kolei, a jeśli tak, to w pewnym momencie pojawia się taka kwestia: jaką buteleczkę dla niemowlaka wybrać. No właśnie jaką?

Warto wybrać dobrze

Trzeba od razu przyznać, że wybór butelek jest ogromny. Właściwie to na każdym kroku kuszą nas oferty z tym związane. Jesteśmy w supermarkecie i widzimy “rewelacyjną” ofertę, która jest dostępna tylko dzisiaj, wracamy do domu, sprawdzamy internet i zaraz również mamy na wyciągnięcie ręki mnóstwo ciekawych opcji. Nie mówimy, że te wszystkie propozycje są nic niewarte, jednakże zawsze powinniśmy spojrzeć na to dość krytycznie, gdyż niektóre produkty nie dość, że są po prostu źle wykonane, to jeszcze z materiałów, jakie mogą być nawet niebezpieczne dla naszego dziecka. Może to dość skrajne przypadki, ale pamiętajmy, by nie kupować butelek z nieznanych źródeł. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko jest w porządku, to butelka Babyono jest doskonałym rozwiązaniem.

Praktyczne porady

Przede wszystkim mamy duży wybór butelek wykonanych z różnych materiałów: szklanych, plastikowych, silikonowych, ale też samosterylizujących, antykolkowych oraz z czujnikiem ciepła. Najważniejsze jednak, aby uwzględnić potrzeby dziecka. W pierwszych sześciu miesiącach życia najlepiej używać butelek o prostym kształcie, szerokim otworze i odpowiedniej wielkości.

Ważne, jeśli łatwo ją umyjemy, a także możemy wsypać do niej i wymieszać mieszankę mleczną. Na początek każda młoda mama powinna mieć dwie małe butelki o pojemności 120-150 ml. Następnie będzie można je też wykorzystać, na przykład do podawania dziecku wody. Pamiętajmy, że im mniejsza butelka, tym łatwiej nasze dziecko ją złapie. Jeśli wybierzemy plastikową butelkę, nie zapominajmy, aby wymienić ją raz na 2-3 miesiące.

To porady, które będą bardzo przydatne dla każdego rodzica. Być może kwestia butelki dla dziecka wydaje się czymś mało ważnym, ale tak naprawdę to bardzo istotne. Zawsze więc powinniśmy to dokładnie przemyśleć, rozważyć wszystkie “za” i “przeciw”. Konkretne rozwiązania, aby wybrany przez nas produkt był rzeczywiście odpowiedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *