(Nie)zbędne gadżety samochodowe

0
(Nie)zbędne gadżety samochodowe

Każdy miłośnik samochodów dba nie tylko o ich wygląd zewnętrzny, lecz również o to co znajduje się w środku. Od zawsze wiadomo, że mężczyźni to więksi gadżeciarze niż kobiety, dlatego poniższa lista została stworzona przede wszystkim z myślą o nich.

Dźwiękowy lokalizator kluczy

Coś dla zapominalskich. Jest to brelok, który przypinamy do kluczy i dzięki bezprzewodowemu połączeniu ze smartfonem, w razie potrzeby pomoże nam odnaleźć zgubę.

Spiralny alarm Tesli

Bardzo ciekawy gadżet, który montujemy na dachu naszego samochodu. Jego działanie polega na wytworzeniu elektrycznej otoczki na postać klosza wokół samochodu, która będzie skutecznym, a zarazem efektownym sposobem na odstraszenie złodzieja. Wyobraź sobie minę osoby, która chciała dokonać kradzieży, gdy to zobacz.

Zasłaniarka do tablic

Na czym polega rola tego gadżetu? W momencie, gdy naciśniemy przycisk nasze tablice rejestracyjne zostaną zasłonięte. Kierowcy coraz częściej montują w swoim samochodzie takie rolety, gdyż jest to świetny sposób na uniknięcie mandatu, który możemy otrzymać po zrobieniu nam zdjęcia przez fotoradar, gdy przekraczamy dozwoloną w danym miejscu prędkość.

Komunikator samochodowy LED

Jest to przedmiot służący do wyświetlania komunikatów skierowanych do innych kierowców. Do wyboru mamy 5 wersji wiadomości, którą możemy przekazać: uśmiechniętą buzię, mrugającą, smutną buzię, zdziwioną oraz groźną. Posiadając taki gadżet nie będziesz musiał już używać świateł awaryjnych, by wyrazić wdzięczność innemu kierowcy.

Opaska kontrolująca reakcje kierowcy

Zmęczenie na skutek długiej podróży może wpłynąć na jakość i bezpieczeństwo naszej jazdy. Jest na to rozwiązanie. Wystarczy na nadgarstek założyć specjalną opaskę, która będzie kontrolować reakcję kierowcy na sytuację na drodze. Jeśli nie będzie ona wystarczająco szybka, opaska zacznie wibrować.

Uszlachetniacz powietrza

Pełni rolę odświeżacza. Wystarczy podłączyć go w samochodzie do gniazdka zapalniczki, a pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy. Jakość powietrza w pojeździe ma spory wpływ na komfort jazdy. Nieświeże powietrze może spowodować zmęczenie kierowcy, który stanie się mniej uważny na drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *