Wędrując po mieście możemy zauważyć coraz więcej wytatuowanych ludzi. Coś co kiedyś kojarzyło się w więzieniami, przestępczością lub mafią stało się naszą codziennością. Coraz więcej miejsc pracy staje się przyjazna wytatuowanym ludziom. Możemy spotkać tatuaże u lekarza czy na skórze nauczycieli.

Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o tematykę tatuażów. Realistyczne portrety, magiczne istoty, napisy i cytaty, spirale oraz abstrakcyjne wzory. Czarno-białe lub kolorowe.

Tatuaż stał się sposobem wyrażania siebie. Czasem jedynie jako upiększanie ciała (np. poprzez zakrycie nim starych blizn) lub może być wyrazem pamięci. Już nie szpeci, a dopełnia naszą urodę.

Jak zadbać o tatuaż

Nie wystarczy pójść do studia i zrobić dany wzór. Ważne jest by o tatuaż zadbać, a trzeba to zrobić już od pierwszych chwil.

Podczas procesu gojenia bardzo ważne jest nawilżanie tatuażu oraz zadbanie by się nie brudził. W żadnym wypadku nie można drapać, chociaż aż się prosi. Podrażnienie może wpłynąć na strukturę.

Jeżeli chcemy by jego jakość utrzymywała się przez lata warto jest smarować jego powierzchnię kremami z wysokim filtrem kiedy wychodzimy na słońce – dzięki temu nie blaknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *